مدرسه سازی

مدرسه سازی

کتابخانه سازی

کتابخانه سازی

تجهیز مدارس

تجهیز مدارس

بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی

اقای الطافی

'موج مهربانی' کودکان کار را به سوی آموزش می برد
 

   ایرنا- مدیرعامل سازمان مردم نهاد 'موج مهربانی'، نوید راه اندازی یک مجتمع آموزشی و مشاوره ای برای کودکان کار در جهرم داد و گفت: این مجتمع که هدف آن ساماندهی این دسته از کودکان است ظرف سه ماه آینده راه اندازی خواهد شد.

مهرداد الطافی، روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان داشت: همچنین کتابخانه موج مهربانی با 850 جلد کتاب و بسته های آموزشی در شهرستان جهرم آماده بهره برداری است.
وی افزود: در این کتابخانه افزون بر اینکه اعضا می توانند از منابع موجود در آن استفاده کنند٬ کلاس های آموزشی کمک درسی نیز برای دانش آموزان مددجو برگزار خواهد شد‌.
الطافی گفت: همچنین راه اندازی خانه مشاغل آموزش خیاطی و قالی بافی به بانوان خود سرپرست یا بد سرپرست، از برنامه های آتی این سازمان مردم نهاد در جهرم است.
وی، در بخش دیگری از مطالب خود با اشاره به اینکه حدود 360دانش آموز از حمایت های این سازمان مردم نهاد (سمن) برخوردار هستند٬ افزود: از سال 94 تا کنون، این سمن نزدیک به یک میلیارد و 700 میلیون ریال هزینه تحصیلی دانش آموزان عضو را پرداخت کرده است.
الطافی ادامه داد: همچنین این سمن با کمک و حمایت خیران در داخل و خارج از کشور تا کنون 44 مدرسه را در کشور با اعتباری حدود یک میلیارد ریال مرمت و بازسازی کرده است.

** ضرورت ثبت مشخصات سمن ها در بانک اطلاعاتی
معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان جهرم هم بیان کرد: برای برخورداری افراد زیر پوشش سازمان های مردم نهاد (سمن ها) از خدمات یکسان و بهره مند شدن همه آنان از کمک های خیران و کمک هایی که دولت در اختیار این سازمان ها قرارمی دهد، ثبت مشخصات سمن ها و افرادی که از این کمک ها بهره مند می شوند دربانک اطلاعاتی ضروری است.
علیرضا صحراییان، شمار سازمان های مردم نهاد فعال در شهرستان جهرم را 38 سازمان اعلام کرد و گفت: سازمان های مردم نهاد، به مثابه بازوان توانمند مسئولان و مدیران این شهرستان هستند که باید در رفع مشکلات آنها بکوشیم و این فرمانداری آماده حرکت در این مسیر است.
معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ویژه جهرم هم اظهارداشت: ازمجموع صدور مجوز فعالیت برای 38 سمن این شهرستان، 16مجوز آن را این فرمانداری و 22 مجوز دیگر را اداره های ورزش و جوانان، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی صادر کرده است.
ایرج قناعتیان، بدون اشاره به تعداد افراد زیر پوشش این سمن ها گفت: تعداد زیادی از مردم این شهرستان از حمایت های مالی، مشاوره ای و اشتغالزایی این نهادهای مردمی برخوردارند.
او اضافه کرد: بنیاد پژوهشی فرهنگی پیمان غدیر، انجمن های مدرسه یار، بنیاد کودک، موسسه کوشا مهر کودک، گروه سیمرغ جهرم، انجمن ام اس، انجمن دیالیز و انجمن تالاسمی برخی از این موسسه های مردم نهاد هستند.
قناعتیان گفت: این موسسه های مردم نهاد با حمایت های مالی خیران و دولت در زمینه های درمانی، عمرانی، مشاوره ای، محیط زیست و منابع طبیعی، فعالیت های موثر و سازنده ای داشته اند.
به گفته وی، ساخت واحدهای آموزشی، مسجد، کلینیک های درمانی و همچنین حمایت از بیماران خاص و خانواده های نیازمند و اقشار کم درآمد جامعه برخی از خدمات سمن های فعال در شهرستان جهرم به شمار می آید.
شهرستان جهرم در فاصله 193کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

 

خبرنامه


  به همت بنیاد خیریه موج مهربانی و حمایت جمعی از دانشجویان جهرمی خارج از کشور تعدادی بخاری ایمن خریداری و در مناطق سیمکان شهرستان جهرم توزیع شد.  
سه شنبه, 23 بهمن 1397

جلسه پرسش و پاسخ مددجویان بنیاد خیریه موج مهربانی و جلسه هم افزایی اشتغال و توانمند سازی زنان سرپرست خانوار با حضور مسئولان بنیاد خیریه موج مهربانی
پنج شنبه, 04 بهمن 1397

به گزارش روابط عمومی بنیاد خیریه موج مهربانی  دومین سال پویش مردمی#مشق_بندگی برگزار شد. مهرداد الطافی در گفتگو با روابط عمومی این بنیاد گفت: جشن...
چهارشنبه, 12 دی 1397

کمپین


پویش مردمی#مشق_بندگی بنیاد خیریه موج مهربانی در نظر دارد جشن عبادت برای 200 نفر از دانش آموزان دختر مناطق محروم بشاگرد را به همت شما خیرین و...
پنج شنبه, 08 آذر 1397

این بار به همت شما بدون هیچ هزینه ای قرار شده واسه دانش آموزان نیازمند دفتر مشق تهیه کنیم. فقط سررسیدهای سفید خود را به این عزیزان اهدا کنیم. محل...
چهارشنبه, 24 مرداد 1397

آغاز پنجمین سال پویش مردمی #در_هوای_مهر با همکاری موبایل بانک تجارت و سایت دونیت      بروزرسانی: شرح اقلام بسته های پنجمین سال پویش مردمی #در_هوای_مهر ویژه دانش...
چهارشنبه, 24 مرداد 1397

حامیان موج مهربانی

  • H1
  • H2
  • H3
  • H4
  • H6
  • H7
  • H8
  • H9

نمادهای اعتماد

logo-samandehi 

واریز آنلاین به حساب بنیاد خیریه موج مهربانی

واریز آنلاین