کودکان کار, همراهیتان بی نظیر است, بنیادخیریه موج مهربانی, دانش آموز

موج مهربانی کودکان را به سوی آموزش می برد...

اقای الطافی

'موج مهربانی' کودکان کار را به سوی آموزش می برد
 

   ایرنا- مدیرعامل سازمان مردم نهاد 'موج مهربانی'، نوید راه اندازی یک مجتمع آموزشی و مشاوره ای برای کودکان کار در جهرم داد و گفت: این مجتمع که هدف آن ساماندهی این دسته از کودکان است ظرف سه ماه آینده راه اندازی خواهد شد.

مهرداد الطافی، روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان داشت: همچنین کتابخانه موج مهربانی با 850 جلد کتاب و بسته های آموزشی در شهرستان جهرم آماده بهره برداری است.
وی افزود: در این کتابخانه افزون بر اینکه اعضا می توانند از منابع موجود در آن استفاده کنند٬ کلاس های آموزشی کمک درسی نیز برای دانش آموزان مددجو برگزار خواهد شد‌.
الطافی گفت: همچنین راه اندازی خانه مشاغل آموزش خیاطی و قالی بافی به بانوان خود سرپرست یا بد سرپرست، از برنامه های آتی این سازمان مردم نهاد در جهرم است.
وی، در بخش دیگری از مطالب خود با اشاره به اینکه حدود 360دانش آموز از حمایت های این سازمان مردم نهاد (سمن) برخوردار هستند٬ افزود: از سال 94 تا کنون، این سمن نزدیک به یک میلیارد و 700 میلیون ریال هزینه تحصیلی دانش آموزان عضو را پرداخت کرده است.
الطافی ادامه داد: همچنین این سمن با کمک و حمایت خیران در داخل و خارج از کشور تا کنون 44 مدرسه را در کشور با اعتباری حدود یک میلیارد ریال مرمت و بازسازی کرده است.

** ضرورت ثبت مشخصات سمن ها در بانک اطلاعاتی
معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان جهرم هم بیان کرد: برای برخورداری افراد زیر پوشش سازمان های مردم نهاد (سمن ها) از خدمات یکسان و بهره مند شدن همه آنان از کمک های خیران و کمک هایی که دولت در اختیار این سازمان ها قرارمی دهد، ثبت مشخصات سمن ها و افرادی که از این کمک ها بهره مند می شوند دربانک اطلاعاتی ضروری است.
علیرضا صحراییان، شمار سازمان های مردم نهاد فعال در شهرستان جهرم را 38 سازمان اعلام کرد و گفت: سازمان های مردم نهاد، به مثابه بازوان توانمند مسئولان و مدیران این شهرستان هستند که باید در رفع مشکلات آنها بکوشیم و این فرمانداری آماده حرکت در این مسیر است.
معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ویژه جهرم هم اظهارداشت: ازمجموع صدور مجوز فعالیت برای 38 سمن این شهرستان، 16مجوز آن را این فرمانداری و 22 مجوز دیگر را اداره های ورزش و جوانان، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی صادر کرده است.
ایرج قناعتیان، بدون اشاره به تعداد افراد زیر پوشش این سمن ها گفت: تعداد زیادی از مردم این شهرستان از حمایت های مالی، مشاوره ای و اشتغالزایی این نهادهای مردمی برخوردارند.
او اضافه کرد: بنیاد پژوهشی فرهنگی پیمان غدیر، انجمن های مدرسه یار، بنیاد کودک، موسسه کوشا مهر کودک، گروه سیمرغ جهرم، انجمن ام اس، انجمن دیالیز و انجمن تالاسمی برخی از این موسسه های مردم نهاد هستند.
قناعتیان گفت: این موسسه های مردم نهاد با حمایت های مالی خیران و دولت در زمینه های درمانی، عمرانی، مشاوره ای، محیط زیست و منابع طبیعی، فعالیت های موثر و سازنده ای داشته اند.
به گفته وی، ساخت واحدهای آموزشی، مسجد، کلینیک های درمانی و همچنین حمایت از بیماران خاص و خانواده های نیازمند و اقشار کم درآمد جامعه برخی از خدمات سمن های فعال در شهرستان جهرم به شمار می آید.
شهرستان جهرم در فاصله 193کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

 

واریز آنلاین به حساب بنیاد خیریه موج مهربانی

واریز آنلاین

Copyright © 1397
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به بنیاد خیریه موج مهربانی میباشد.

[ طراحی و برنامه نویسی | دنیادیده استودیو ]
سه شنبه 30 بهمن 1397