دبستان امام حسن

مهرداد الطافی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در استان فارس، با اشاره به بهره برداری از ۲ فضای آموزشی به همت بنیاد خیریه «موج مهربانی» در استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: این ۲ طرح به همت و مشارکت خیران احداث و تکمیل شده است.

مدیر عامل بنیاد خیریه «موج مهربانی» جهرم افزود: ۲ فضای آموزشی در روستاهای «خربل» شهرستان گچساران و «مختار» شهرستان یاسوج با حضور مدیران ادارات و نهاد های دولتی، خیرین و دیگر مسئولان به بهره داری رسید.

وی خاطرنشان کرد: مدرسه یک کلاسه «امام حسن مجتبی (ع)» به صورت صد در صد خیرساز توسط خیر نیک اندیش «انصاری» در روستای «خربل» گچساران به بهره برداری رسیده است.

الطافی اظهار کرد: همچنین مدرسه «حضرت ام البنین (س)» نیز با مساحت ۵۵ متر مربع به صورت صد در صد خیرساز در روستای «مختار» شهرستان یاسوج افتتاح شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد حسینی نیک مدیر کل نوسازی مدارس استان ابتدا به همراه جمعی از مسئولان شهرستان باشت بر مزار شهدای این روستا حضور پیدا کرده و سپس با حضور اهالی، هیئت همراه و نماینده خیر محترم کلنگ این مدرسه یک کلاسه را به زمین زدند.

حسینی نیک در حاشیه این آیین افزود: از این تعداد طرح های آموزشی در دست  ساخت بیش از ۸۶ مورد خیر ساز و مشارکتی است.

وی بیان کرد: تمام مدرسه های کانکسی در مناطق محروم و کمتر برخوردار کهگیلویه و بویراحمد تا پایان امسال جمع آوری خواهد شد.

حسینی اظهار داشت: مدرسه های کانکسی که تعداد دانش آموزان آنها بیشتر از ۱۰ نفر می باشد تا مهر ماه امسال جمع آوری می شود. ( طبق برسی ها و اطلاعات جمع آوری شده استان فاقد مدارس سنگی بدون ملات می باشد)

وی ابراز کرد: کهگیلویه و بویراحمد از لحاظ ساخت و ساز فضاهای اموزشی طی سال های گذشته محروم بوده وهم اکنون با حمایت دولت و مسوولان استان به  کارگاه عمرانی تبدیل شده است.

حسینی تصریح کرد: تا مهر ماه امسال بیش از ۵۰ فضای آموزشی درمناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد افتتاح خواهد شد.

زمین این روستا توسط خانواده شهید سید مختار حسینی اهدا گردیده و هزینه ساخت این مدرسه توسط خیر گرانقدر مهندس امیر هادی انصاری (بنیاد خیریه موج مهربانی) تقبل شده است.

گالری تصاویر