تصویر-اطلاعات-روش-های-پرداخت(1)

داوطلب

داوطلبان یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌های موج مهربانی هستند که با در اختیار قرار دادن وقت، دانش، تخصص و تجربه خود، موج مهربانی را در حمایت از کودکان همراهی می‌کنند. موج مهربانی فعاليت خود را با داوطلبان شروع کرده است و بنیان‌گذار مؤسسه، هیأت امنا و هیأت مدیره مؤسسه به شکل داوطلبانه در موج مهربانی فعالیت می‌کنند؛ در واقع فعالیت داوطلبان قدمتی به اندازه قدمت موج مهربانی  دارد.  

عضویت در این خانواده علاوه بر ایجاد حس خوب درونی، باعث ادای مسئولیت اجتماعی فرد در قبال جامعه می‌شود. این رابطه که به صورت دو سویه تعریف می‌شود، برای موج مهربانی نیز اهمیت دارد چرا که:

  • موج مهربانی مانند هر سازمان مردم‌نهاد دیگر، هویت اجتماعیش را از نیروهای داوطلبش کسب می‌کند.
  • نیروهای داوطلب با برآوردن نیازهای اجرایی مؤسسه خیریه موج مهربانی ، باعث کاهش هزینه مؤسسه به دلیل عدم نیاز به استخدام نیروهای موظف می‌شوند.
  • داوطلبان موج مهربانی با انجام فعالیت‌هایی چون برگزاری بازارچه‌های خیریه، در زمینه تأمین هزینه‌های ساخت و تامین لوازم التحریر مشارکت می‌کنند.
  • هر داوطلب پس از مدتی، بدل به سفیر موج مهربانی می‌شود، سفیری که پیام و رسالت این مؤسسه را در سطح جامعه گسترش می‌دهد.

در ده سال گذشته موج مهربانی همواره در مسیر رشد قرار داشته است و به تبع آن، گروه داوطلبان نیز رشدی دائم را تجربه کرده است: جمع کوچک داوطلبان موج مهربانی دریک دهه پیش تعدادشان از انگشتان دو دست فراتر نمی‌رفت ولی در حال حاضر سالانه چند صد نفر به تعداد داوطلبان افزوده شده و این گروه به طور پیوسته با موج مهربانی همکاری می‌کنند.

اولین و قدیمی‌ترین تشکل داوطلبان، گروه مددکاران مؤسسه خیریه موج مهربانی است که سابقه فعالیت‌شان به یک دهه می‌رسد. پس از آن، گروه جوانان موج مهربانی را می‌توان قدیمی‌ترین تشکل سازمانی دانست. امروز با استقرار سازمان داوطلبان، تمامی داوطلبان مؤسسه در زیر چتری واحد فعالیت می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر