فعالیت های داوطلبانه

کمک‌های داوطلبانه نامحدود است؛ از خواندن کتاب قصه و بازی با دانش آموزان تا آموزش به مادران، مددکاری، دانستن یک زبان خارجی، آشنایی با کامپیوتر، گرافیک، نویسندگی، عکاسی، حسابداری و غیره. مهم‌ترین فعالیت‌هایی که شما داوطلبان عزیز می‌توانید در بنیاد خیریه موج مهربانی انجام دهید عبارتند از:

 

فعالیت داوطلبانه در بخش مددکاری:  اگر شما تحصیلات مددکاری دارید و یا علاقه‌مند به ارائه خدمات به خانواده‌های دانش آموزان هستید، مددکاری اجتماعی موج مهربانی در چهرم و یا شهرهای دیگر مکان مناسبی برای فعالیت شماست. فعالیت شما در این بخش به صورت آزمایشی آغاز می‌شود و در صورت علاقه شما به این بخش و تأیید بخش خدمات حمایتی، شما به عنوان عضو داوطلب مددکاری اجتماعی شناخته می‌شوید.

 

طراحی و گرافیک: با ارسال نمونه کارهایتان به بخش داوطلبان، پس از تائید مسئول مربوطه و تطبیق با نیازهای موج مهربانی به عضویت گروه طراحی و گرافیک درمی‌آیید و در طراحی محتوای بصری، همراه موج مهربانی می‌شوید.

 

ترجمه یا ارتباط با سازمان‌های بین‌المللی: اگر شما بر ترجمه متون مسلط هستید و یا امکان ایجاد ارتباط بین موج مهربانی با سازمان‌های بین المللی ِ همسو را دارید، امور بین‌الملل می‌توانید در واحد روابط عمومی و امور بین‌الملل فعالیت کنید.

  

امور اداری: در صورتی که امکان فعالیت در امور اداری را داشته باشید می‌توانید در بخش‌هایی مانند حسابداری، منابع انسانی، روابط عمومی و… فعالیت کنید. فعالیت در این بخش، تخصصی محسوب نمی‌شود و آموزش لازم پیش از شروع کار به شما ارائه می‌شود.

 

قلک: شمارش وجوه قلک‌های دریافتی از نیکوکاران توسط داوطلبان صورت می‌پذیرد. اهمیت این اقدام در ثبت مبالغ و واریز به حساب‌های موج مهربانی جهت تأمین هزینه‌های دانش آموزان و مدرسه سازی است. 

عکاسی و فیلمبرداری: در صورت تسلط به عکاسی و فیلمبرداری می‌توانید داوطلب موج مهربانی در واحد روابط عمومی و امور بین‌الملل شوید. با ارسال نمونه‌ آثارتان به امور داوطلبان موج مهربانی ، پس از تأیید توسط مسئول این بخش، عضو تیم عکاسی شوید. کلیه حقوق مرتبط با عکس‌ و فیلم‌های تهیه شده به بنیاد خیریه موج مهربانی تعلق دارد.

 

نقلیه: اگر بتوانید با وسیله‌ نقلیه‌تان، چند ساعت در هر هفته به امور نقلیه موج مهربانی کمک کنید، باعث می‌شوید که در هزینه‌های این بخش صرفه‌جویی چشمگیری حاصل شود.

 

دیگر مهارت‌ها: اگر مهارت و توانایی خاصی دارید که در هیچ کدام از دسته بندی‌های بالا نمی‌گنجد، در فرم داوطلبی خود این مهارت را به شکل جداگانه قید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر