آئین افتتاح سیزدهمین پروژه بنیاد خیریه موج مهربانی

افتتاح دبستان دو کلاسه امام موسی کاظم(ع)

مدیرعامل موسسه خیریه موج مهربانی در آیین بهره‌برداری از دبستان دو کلاسه خیرساز امام موسی کاظم (ع) روستای کانی کبود گفت:

 علاوه بر چهار مدرسه آماده شده بنیاد، در سال تحصیلی آینده ۳ مدرسه دیگر هم توسط بنیاد خیریه موج مهربانی بنا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش شهرستان سقز، مدیرعامل بنیاد خیریه موج مهربانی در آیین بهره‌برداری از پروژه خیرساز دو کلاسه روستای کانی کبود که شامگاه روز چهارشنبه و با حضور جمعی از مسئولان محلی در محل دبستان جدیدالتاسیس انجام شد، گفت: بنیاد خیریه موج مهربانی به خود می‌بالد که در استان کردستان که از لحاظ جامعه آماری دانش‌آموزی و سرانه فضای آموزشی جزو استان‌های ضعیف کشور است، حضور پیدا کرده و پنجمین مدرسه را در حال بهره‌برداری دارد که به امید خدا در مهرماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

 مهرداد الطافی با اشاره به اینکه بنیاد خیریه موج مهربانی سفیر مدرسه سازی و مدرسه یاری در کشور است افزود: این بنیاد در سال ۱۴۰۱ در حدود ۲۳۲ میلیارد تومان در حوزه مدرسه سازی و همچنین ۱۱۵ میلیارد تومان در حوزه مدرسه یاری هزینه کرده است که از جمله آنها احداث و بهره‌برداری از ۴ پروژه در شهرستان سقز تا این لحظه بوده است.

مدیرعامل بنیاد خیریه موج مهربانی با اشاره به اینکه این موسسه خیریه، به عنوان یک سازمان مردم نهاد و بین‌المللی در حوزه‌های تخصصی خود مفتخر است که جوان‌ترین سازمان مردم نهاد مدرسه ساز در کشور است، خاطرنشان کرد: در مهرماه امسال سی و چهارمین مدرسه ساخته شده توسط بنیاد خیریه موج مهربانی با همت خیرین نیک اندیش حامی موسسه، به بهره‌برداری خواهد رسید.

الطافی با اشاره به این موضوع که در هر استان، چهار شهر به عنوان پایلوت برای امر مدرسه سازی انتخاب می‌شوند، اضافه کرد: سعی بر آن داریم تا در راستای تحقق سرانه آموزشی بالا و برخورداری دانش آموزان از فضای استاندارد آموزشی، تحول بارزی ایجاد شود زیرا شعار موسسه، حول محور تحول در فضای آموزشی است.

وی افزود: در شهرستان سنندج هم در هفته اول مهر ماه سال جاری، مدرسه‌ای ۹ کلاسه شامل ۱۷ اتاق و فضای آموزشی در منطقه ۲ سنندج برای برخورداری حدود ۱۰۰۰ دانش آموز آماده خواهد شد.

مدیرعامل بنیاد خیریه موج مهربانی افزود: در آینده نزدیک طبق برنامه‌ریزی، به امید خدا سه مدرسه دیگر در شهرستان سقز کلنگ زنی خواهد شد و علاوه بر آن در استان کردستان نیز جدای از این سه پروژه، سه مدرسه دیگر در بازه زمانی سال تحصیلی آینده بنا خواهد گردید.

الطافی با اشاره به اینکه پشتوانه بنیاد خیریه موج مهربانی وجود ۱۰۰۰ خیر حقیقی و حقوقی است که بدون هیچ چشمداشتی در حوزه مدرسه سازی و مدرسه یاری ورود پیدا کرده‌اند ادامه داد: امیر هادی انصاری از جمله این خیرین نیک اندیش است که در سال تحصیلی گذشته با همت وی، بیش از ۱۲ مدرسه بنا نهاده شده است و مدرسه حال حاضر، یکی از این پروژه هاست و با هماهنگی با این خیر عزیز قول مساعد برای محوطه سازی کامل مدارس ساخته شده توسط وی داده شد.

مهرداد الطافی ادامه داد: در راستای عدالت آموزشی و بر اساس توصیه مقام معظم رهبری که فرمودند مسئولین به سازمان‌ها و نهادهای مردمی خودجوش در راستای مدرسه سازی و محرومیت زدایی توجه ویژه داشته باشند، وظیفه خود می‌دانیم تا در تحقق عدالت آموزشی سهمی داشته باشیم و قطعاً همراهی مسئولین و مردم عزیز برای تسریع در روند اجرای پروژه ها و بهره‌برداری بهینه از آنها ضروری است.

وی در پایان سخنان خود تصریح کرد: در حوزه مدرسه سازی، بیش از ۱۵ هزار دانش آموز از مدارس ساخته شده موسسه خیریه موج مهربانی استفاده نمودند و حدود ۱۷ هزار دانش آموز دیگر هم از بورسیه تحصیلی موسسه بهره‌مند شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر