آئین افتتاح نوزدهمین پروژه بنیادخیریه موج مهربانی

آیین افتتاحیه مدرسه مشارکتی ۹ کلاسه امام رضا (ع) روستای نجف آباد

آیین افتتاحیه مدرسه مشارکتی ۹ کلاسه امام رضا (ع) روستای نجف آباد با حضور نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی، رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه، معاون عمرانی استاندار، فرماندار بویراحمد، مدیر کل اموزش و پرورش استان، مدیرکل نوسازی مدارس کهگیلویه و بویراحمد و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی با هزینه ۱۵ میلیارد تومان و با مشارکت خیر امیرهادی انصاری (بنیاد خیریه موج مهربانی) برگزار شد.

لازم به ذکر است همزمان با آیین افتتاحیه این مدرسه، مسئولان از نمایشگاه دست ساخته‌های دانش آموزان که به مناسبت هفته مشاغل برگزار شده بود بازدید کردند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدرسه ۹ کلاسه با مشارکت مؤسسه «موج مهربانی» در «نجف آباد» یاسوج بهره‌برداری شد.

سید رضا حسینی نیک اظهار کرد: کل هزینه این مدرسه حدود ۱۵ میلیارد تومان است که سه میلیارد تومان (۳۰درصد) از طرف مؤسسه موج مهربانی به مدیر عامل «امیر هادی انصاری» تأمین شد.

وی یادآورشد: مدرسه ۹ کلاسه نجف آباد، هشتمین مدرسه‌ای است که مؤسسه موج مهربانی در یک سال گذشته بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان در استان مشارکت داشتند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ادامه داد: کل عرصه مدرسه ۹ کلاسه حدود ۲ هزار متر مربع با زیربنای یک هزار و ۳۶ متر مربع است.

حسینی نیک اضافه کرد: ساخت مدرسه از تیر سال ۱۴۰۱ آغاز شد و هم اکنون در حال بهره‌برداری است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس اظهار کرد: تأمین نیاز‌های و عدالت آموزشی از اولویت‌های دولت است چرا که در هفت ماهه ۱۴۰۱، حدود ۴۰۰ میلیارد تومان در استان جذب اعتبار داشتیم که شامل جذب اعتبار از دولت، خیرین و استان می‌شود.

حسینی نیک یادآور شد: در پی مصوبه سفر رئیس جمهور در سال ۱۴۰۰، طرح احداث ۳۶ مدرسه ۲ کلاسه به منظور برچیده شدن مدارس کانکسی مناطق با جمعیت هر کدام بیش از ۱۵ دانش‌آموز در این استان، در اواخر سال گذشته آغاز شد که این مدارس در ۶ ماهه سال جاری ساخته و بهره‌برداری شد.

به گفته حسینی نیک، ۷۶۶ مدرسه ناایمن در استان وجود دارد و مطابق با آمار اعلام شده آموزش و پرورش استان، ۲۱۵ مدرسه در سطح استان، فاقد سرویس بهداشتی است، همچنین مدارس فاقد انشعاب حدود ۳۰۰ مدرسه است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تصریح کرد: ۱۳۰مدرسه نیمه تمام که از دهه قبل ساخت و ساز شروع شده و هنوز تکمیل نشده است، در سطح استان وجود دارد و اولویت نوسازی مدارس، تحویل مدارس بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.

 استان کهگیلویه و بویراحمد با ۷۲۶ هزار نفر جمعیت، هشت شهرستان و۱۷ بخش و یکهزار و ۶۷۰ روستای دارای سکنه و حدود ۱۷۲ هزار دانش‌آموز و بزرگسال و در بیش از ۳۰۱۸باب آموزشگاه زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می‌کنند که از این تعداد دانش‌آموز، ۱۲هزار در پیش دبستانی و مهدکودک استان حضور دارند.

از کل دانش‌آموزان استان، ۴۹ درصد از آن‌ها را دختران و ۵۱ درصد را پسران تشکیل می‌دهند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر