پنجاه و دومین مدرسه بنیاد خیریه موج مهربانی

آئین کلنگ زنی مدرسه فضل بن موسی

مدرسه‌ای عشایری در منطقه کمتربرخوردار بم استان کرمان به همت بنیاد خیریه موج مهربانی جهرم استان فارس در حال ساخت است که پنجاه و دومین مدرسه ی ساخت این بنیاد است.

 

مدیرعامل بنیاد خیریه موج مهربانی گفت: با توجه به ضرورت ترویج فرهنگ زنده نگه‌داشتن نام امامزادگان عالی‌قدر تصمیم گرفتیم نام این مدرسه را به نام امامزاده بزرگ؛ فضل بن موسی(ع)، برادر شاهچراغ که مدفن وی در جهرم است، بگذاریم.

مهرداد الطافی با اعلام اینکه این پروژه به همت خیر مهندس امیرهادی انصاری در قالب بنیاد خیریه موج مهربانی تأمین اعتبار شد، افزود: این مدرسه عشایری با متراژ ۵۳ مترمربع و اعتبار ۶میلیارد و ۹۵۵ میلیون ریال در روستای ابراهیم‌آباد شهرستان بم در استان کرمان درحال ساخت است.

وی با بیان اینکه روستای ابراهیم‌آباد، از مناطق محروم و فاقد مدرسه ایمن و استاندارد است افزود: تصمیم گرفتیم در این روستا مدرسه بسازیم که این مدرسه در اردیبهشت ماه سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

الطافی گفت:بنیاد خیریه موج مهربانی سفیر مدرسه‌سازی و مدرسه در کشور است و این مدرسه پنجاه و دومین مدرسه‌ای است که به همت بنیاد خیریه موج مهربانی ساخته شده است.

دبیر جشنواره فضل بن آفتاب(ع) جهرم نیز گفت: به منظور ترویج و شناسایی بهتر خاندان ولایت، به همت بنیاد خیریه موج مهربانی جهرم، مدرسه‌ای به نام مبارک حضرت فضل بن موسی(ع) در روستای ابراهیم‌آباد واقع در شهرستان بم، در استان کرمان نام‌گذاری شد که این دبیرخانه از ساخت این مدرسه حمایت خواهد کرد.

دانیال بهادرانی با تشکر از مدیرعامل این بنیاد خیریه افزود: نام‌گذاری مدارس و مجموعه‌های فرهنگی با نام خاندان اهل‌بیت تأثیری شگرف در معرفی فرهنگ ولایت و ترویج معنویت در جامعه به خصوص قشر نوجوان خواهد داشت.

بنیاد خیریه موج مهربانی سفیر مدرسه سازی و مدرسه یاری در کشور از سال ۱۳۹۳ و با شماره ثبت ۱۷۸ در قـالب یک سـازمان غیر انتفاعی- غیر دولتی در جهرم استان فارس با انگیزه کمک به همنوع فعالیت خود را باهدف حمایت از توسعه عدالت آموزشی ، حمایت از کودکان ، دانش آموزان و خانواده‌های آنـان آغاز کرد.

 

این بنیاد مدرسه هایی را در سیستان و بلوچستان، اردبیل، کهگیلویه و بویر احمد و خراسان جنوبی ساخته است.

 

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر