دبستان راپکو

پخش ویدیو

در امتداد راه پرعشقی که از لادیز میرجاوه شروع شد، این بار به روستایی زیبا از خطه کردستان مملو از کودکانی با دنیایی رنگارنگ و هر یک با قصه هایی شاید طولانی پا نهادیم؛ روستای بله جر از توابع سقز.

پای صحبت هر یک که نشستیم، متوجه شدیم که آرزوی یکی را سیل برده، آرزوی دیگری در آتش سوخته و آرزوی آن دیگری هرچند کوچک گویی به فراموشی سپرده شده باشد.

شاید چرخ روزگار شرایطی ناملایم و نامهربان برایشان رقم زده باشد اما نقطه اشتراک همه آن ها لبخند زیبایشان و امید به داشتن آینده و ساختن فردایی روشن است.

در یکی از سردترین نقاط ایران عزیزمان، کلنگ بنای ساخت دبستان 4 کلاسه راپکو را در نخستین روزهای تابستان امسال در کنار همین بچه ها و شانه به شانه با آن ها بر زمین زدیم تا برایشان مأمن گاهی امن در فرداهای پیش رو باشد و گرم و سبز شود از حضور پر شور خودشان برای همان فردا و آینده ای که در انتظارش هستند.

 

راپکو همراه صنایع کشور در سیستمهای انتقال مواد و بسته بندی

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کردستان، مدرسه راپکو در روستای بله جرشهرستان سقز با حضور رحیمی نماینده مردم شهرستان سقز و جمعی از مسئولان به بهره برداری رسید.

 

رحیمی در این مراسم گفت: با تلاش و همت موسسه موج مهربانی و در ۶۷ روز کاری عملیات ساخت مدرسه ۴ کلاسه روستای بله جر انجام شدکه مصداق ما می توانیم است. که امیدواریم این کار خیر بازتاب داشته باشد تا برای مشارکت و همیاری در مدرسه سازی همگی در این راستا پیش قدم باشیم.

 

الهیانی مدیر عامل موسسه موج مهربانی ضمن تشکر از مجموعه اداره کل نوسازی مدارس استان کردستان اظهار داشت خرسندیم که در این مکان توانستیم هشتمین مدرسه را تقدیم دانش آموزان کنیم بنیاد خیریه موج مهربانی با خط مشی و رسالت خودش در راستای مدرسه سازی در مناطق محروم 21مدرسه احداث نموده که توسط شرکت راپکو هشتمین مدرسه در روستای بله جر انجام شد.

 

همچنین با برنامه ریزی انجام شده مقرر گردید شش مدرسه دیگر را در استان کردستان انجام گیرد تا کمکی به تغییر در سرانه دانش آموزی در استان باشد  مدرسه 4 کلاسه بله جر با زیر بنای آموزشی 147 متر مربع و مبلغی بالغ بر 2 میلیارد تومان می باشد

 

صبح امروز و با حضور توان فرماندار ویژه شهرستان سقز ، معاون عمرانی فرماندار، بخشدار و اعضای شورای بخش ، مدیر و معاونین اداره آموزش و پرورش ، مسئول دفتر نماینده سقز و بانه، جمعی از مسئولین ادارات ، امام جماعت، شورا و دهیاری روستای بله جر و جمع زیادی از اهالی روستای بله جر و روستاهای اطراف مراسم کلنگ زنی مدرسه ۴ کلاسه روستای بله جر انجام شد

 

فیروز عارفی مدیر آموزش و پرورش شهرستان سقز: توجه به مدرسه سازی در آینده، قابلیت های کلیدی و استعدادهای بی نظیر فرزندانمان را نمایان خواهد ساخت.

 

وی با اشاره به وجود کاستی‌ها و نیازمندی های زیاد در حوزه مدرسه سازی در شهرستان سقز به ویژه در بسیاری از روستاها گفت: با عنایت به اینکه این نقطه شروع و قدم بزرگ، می تواند آغازی برای رفع هرچه بیشتر محرومیت در شهرستان سقز باشد، امیدواریم که این حرکت ارزنده در روستاهای دیگر شهرستان همچنان تداوم یابد

 

مدیرعامل بنیاد خیریه موج مهربانی:توجه به عدالت آموزشی و محرومیت زدایی، محور اقدامات خیرین است.

 

الطافی با تأکید بر اینکه بنیاد خیریه موج مهربانی سفیر مدرسه سازی و مدرسه یاری در کشور است گفت: با لطف خداوند، پروژه های زیادی در حوزه مدرسه سازی در مناطق محروم و کم برخوردار به دانش آموزان عزیز تحویل داده شده است

 

وی در پایان سخنان خود بر اختصاص ۷۵۰ میلیون تومان دیگر تحت عنوان مدرسه یاری جهت احداث ۳ پروژه مدرسه سازی با مشارکت اداره کل نوسازی استان و با اولویت مدارس روستایی تأکید کرد.

 

فرماندار ویژه شهرستان سقز : مردم روستای بله جر شایسته است برای ساخت مدرسه تمام تلاش خود را معطوف ساخت آن قرار دهند و با این مشارکت و دلسوزی شرایط را برای دلگرمی هرچه بیشتر و جذب خیرین مهیا نمایند.

 

توان افزود: رفتار و برخورد و نحوه مواجهه مردم با خیرین، در جذب هرچه بیشتر آنان مؤثر است.

 

توان: بایستی از همت امام جمعه و جماعت این روستا که در حقیقت پل ارتباطی بین شهرستان سقز و خیرین این بنیاد بوده تشکر ویژه داشته باشیم که اگر همت و هماهنگی‌های دلسوزانه وی در این زمینه انجام نمی‌گرفت، قطعاً شاهد احداث این پروژه نبودیم.

گالری تصاویر